+420 312 526 101 | klados@klados.cz
Dopravní terminologie

Jak napsat poptávku / objednávku na dopravu

Na dobře napsanou poptávku obvykle dostanete dobrou a rychlou odpověď. Co by tedy poptávka měla obsahovat.

Požadavky na dopravu

Předně místo nakládky a vykládky včetně zemí a PSČ. Pokud směrovací číslo neznáte a jede se do Dolní Lhoty, je dobré napsat vetší město poblíž. Dále předpokládaný termín přepravy: u severských států jsou letní/zimní ceny, Itálie zase v srpnu nepracuje a také se tam jezdí jinak. Nezapomeňte na termín dodání – za jak dlouho potřebujete mít zboží na místě. Je rozdíl jestli tu paletu ve Francii potřebujete mít zítra, nebo za týden. Je třeba být na nakládce/vykládce přesně v určitý čas (viz nakládkové okno) ?  Potom co nejlépe popsat zboží a způsob nakládky/vykládky. Při popisu zboží berte v potaz, že vy sice víte jak frézovací stroj BGA-45v vypadá a jaké má rozměry, dispečer si s tím však nedokáže poradit. Napište mu, o co se jedná, jaké to má rozměry a kolik to váží. Pokud potřebujete odvézt 600ks 2m prken, dodejte o kolik se jedná balíků jakých rozměrů. Napište, zda se jedná o nebezpečné zboží, jež je třeba přepravovat v režimu ADR.  Na závěr na sebe nezapomeňte uvést kontakt a firmu.

Obchodní údaje

Objednávka dopravy by měla obsahovat vše výše uvedené a k tomu adresu, IČO, DIČ a kontaktní osobu objednavatele (vy, jakožto výrobce) i dodavatele (my, jakožto dopravní firma), dohodnutou cenu a termín splatnosti.

Dostupnost místa nakládky/vykládky

Je velmi dobré, ověřit si Vašeho obchodního partnera, zda se k němu daná technika dostane ( malou, nízkou brankou pro osobák neprojede kamion) a jak bude auto nakládat/vykládat.  Pokud to není  vysloveně v požadavcích, není nakládka/vykládka zboží na místě v ceně za dopravu.

Pokud máte, připojte vždy i další podmínky a podrobnosti.

Zpět na seznam článků

Rychlý kontakt

Adresa:
Cyrila Boudy 1444
CZ - 272 01 Kladno
Tel:+420 312 526 101
Fax:+420 312 526 100
E-mail:klados@klados.cz
Tel. mimo pracovní dobu:
+420 606 251 152
+420 775 706 033
IČ:275 73 672
DIČ:CZ 275 73 672
Poptávka

Napište nám

Jaký je dnes rok?
Souhlasím s Podmínkami zpracování osobních údajů.

Tyto webové stránky používají cookies. V případě, že souhlasíte s jejich použitím, klikněte na tlačítko "Souhlasím" níže. Detaily, jak s Vašimi daty nakládáme, najdete na stránce Podmínky zpracování osobních údajů.